Regulamin

Sklep internetowy, działający pod adresem www.butdam.pl, prowadzony jest przez. Firma wpisana jest do rejestru CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ. Nazwa organu prowadzącego rejestr, do którego wpisana jest firma (MINISTER ROZWOJU).

BUTDAM Arkadiusz Gawęda

ul. Widłaków 19

42-200 Częstochowa

NIP 9492071015

REGON: 243578558

Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

  Producent Obuwia Damskiego  BUTDAM

  BUTDAM to firma z tradycją rodzinną założona w 1992 roku. Specjalizujemy się w produkcji obuwia damskiego. W naszej ofercie znajdują się kolekcje: obuwie ślubne, wizytowe, jesienno- zimowe( kozaki,botki) oraz wioseno-letnie (sandały, balerinki).

Nasze obuwie wykonujemy z wysokiej jakości materiałów obuwniczych. Wszystkie komponenty, które wykorzystujemy w produkcji naszych butów są wyłącznie od polskich producentów. Każda para butów wykonujemy ręcznie na terenie naszego kraju.

Dużą uwagę przywiązujemy do priorytetów jakimi się kierujemy czyli wygody obuwia oraz jakość jego wykonania.

Do każdej zakupionej pary obuwia wystawiamy  paragon. Jeżeli w pudełku nie ma paragonu/faktury proszę o niezwłoczne zgłoszenie na biuro@butdam.pl.

Dane firmy:

Butdam Arkadiusz Gawęda

ul. Widłaków 19

42-200  Częstochowa

NIP: 949 20710 15     Na życzenie klienta wystawiamy Fakturę

Zakład produkcyjny czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16

1. PRZESYŁKA ( max.3 pary obuwia)

Kurier DPD- darmowa dostawa

Kurier Inpost za pobraniem - 6 zł

Paczkomaty Inpost - darmowa dostawa

Paczkomaty Inpost za pobraniem - 6 zł

Informujemy, że w trosce o szybką realizacje zamówień i zwrotów środków nie wysyłamy więcej niż 3 pary jednej klientce. Po zwrocie pierwszego zamówienia można zamówić następne 3 pary ,ale jednocześnie klient może posiadać tylko 3 pary naszego obuwia. Przepraszam za ograniczenia i będziemy wdzięczni za zrozumienie. 

Dane do przelewu: 

ING Bank Śląski

87 1050 1142 1000 0091 4767 7828

Arkadiusz Gawęda       

ul. Widłaków 19

42-200  Częstochowa

WAŻNE !!! Środki zwracamy wyłącznie na polskie konta bankowe. Przelewy na zagraniczne konta bankowe wiążą się z wysoką prowizją pobieraną przez bank, którą nie będziemy pokrywać. 

2. ZWROT PRODUKTU

Produkt nie spełnia twoich oczekiwań?? W ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru masz prawo jego zwrotu. Pole POWÓD ZWROTU jest nie obowiązkowe, ale zachęcamy do jego wypełnienia w trosce o podnoszenie jakości obsługi klienta. 

Dołącz do paczki PARAGON wraz z formularzem zwrotu ----> FORMULARZ ZWROTU

Pamiętaj żeby zwrócić obuwie w stanie takim jakim obuwie zostało dostarczone. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas przymierzania obuwia, szczególną uwagę proszę zwrócić na czystość spodów. Każda para zwrotna jest sprawdzana. 

Pamiętaj o tym, aby buty były dobrze zapakowane, tak, aby w trakcie transportu nie uległy uszkodzeniu. Pudełko zabezpieczyć folią, papierem itp.

Zwrot pieniędzy na konto maksymalnie 10 DNI ROBOCZYCH od momentu dostarczenia paczki do siedziby firmy (adres poniżej)

Adres do wysyłki zwracanych produktów: 

Butdam  

ul. Widłaków 19

42-200 Czestochowa

tel. 695659345

WAŻNE !!! Środki zwracamy wyłącznie na polskie konta bankowe. Przelewy na zagraniczne konta bankowe wiążą się z wysoką prowizją pobieraną przez bank, którą nie będziemy pokrywać. 

3. DARMOWA WYMIANA

Wybrałeś niewłaściwy rozmiar? Wyślij do nas informacje przez FORMULARZ WYMIANY o wymianie towaru, napisz na jaki model, kolor i rozmiar chcesz wymienić towar. 

1. Dołącz do paczki formularz wymiany ----> http://butdam.pl/formularz_wymiany.pdf

2. Paczkę odsyłasz na własny koszt, przewoźnikiem który jest dla ciebie najwygodniejszy/najtańszy. My pokryjemy koszt przesyłki wymienianych butów.

3. Pamiętaj żeby zwrócić obuwie w stanie takim jakim obuwie zostało dostarczone (szczególną uwagę zwróć na czystość spodów)

4. Pamiętaj o tym, aby buty były dobrze zapakowane, tak, aby w trakcie transportu nie uległy uszkodzeniu

5. Paragon zachowaj dla siebie

Adres do wysyłki wymienianych produktów: 

Butdam Arkadiusz Gawęda

ul. Widłków 19

42-200 Czestochowa

tel. 695659345

- Darmowa dostawa dotyczy tylko paczek krajowych

Rzeczywisty termin otrzymania zamówienia = czas przygotowania zamówienia do wysyłki + czas dostawy

1. Czas przygotowania zamówienia do wysyłki

Jeżeli model w danym rozmiarze posiadamy na magazynie wysyłamy zamówienie zgodnie z informacją na aukcji Wysyłka w ciągu 24 godz. Jeżeli obuwia nie posiadamy na magazynie to potrzebujemy zgodnie z informacją Wysyłka do 5 dni roboczych.

2. Czas dostawy

Paczkomaty Inpost: 1-2 dni robocze

Kurier Inpost/DPD: 1-2 dni robocze

3. Produkt dostępny na zamówienie indywidualne - oznacza żę zamówienie produkujemy na indywidualne zamówienie tzn. bez możliwości zwrotu i wymiany. Czas realizacji do 15 dni roboczych.

3. Ważne informacje

Płatność przelewem - czas realizacji zamówienia jest uzależniony od momentu zaksięgowania wpłaty. W zależności od banku standardowo trwa to do dwóch dni roboczych

Zamówienia przyjmowane są do godziny 8:00 w dni robocze. Zamówienia złożone po tej godzinie traktowane są jako złożone w kolejnym dniu roboczym. Dzień roboczy: od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy oraz urlopu.

Jeżeli zamawiasz kilka par obuwia termin dostawy jest dopasowany do produktu o najdłuższym czasie wysyłki.

5. JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ ROZMIAR

Tabele rozmiarów dla poszczegołnych modeli mozna znaleźć na danej aukcji. 

Pobierz INSTRUKCJE jak prawidłowo dobrać rozmiar. 

6. REKLAMACJE

Zanim odeślesz wadliwy produkt, wyślij reklamację drogą mailową. Opisz krótko powód reklamacji i dołącz zdjęcia uszkodzenia. Na Twój adres mailowy wyślemy wstępną opinię i ewentualnie dalszą instrukcję.

Obuwie posiada gwarancję  producenta. Reklamacji podlegają wyłącznie usterki powstałe bez winy nabywcy. W przesyłce reklamacyjnej musi znajdować się paragon oraz towar kompletny, czysty, bez zabrudzeń.Wszystkie przedmioty zakupione na naszych aukcjach objęte są rękojmią wynikającą z aktualnych przepisów prawa.

Jeśli dostaniesz odpowiedź drogą mailową, że Twoja reklamacja została przyjęta do rozpatrzenia, możesz wysłać do nas wadliwy produkt. Najpierw wypełnij formularz odstąpienia od umowy, otrzymany wraz z przesyłką krótko opisując powód reklamacji, co przyspieszy proces jej rozpatrzenia. 

Dołącz do paczki PARAGON wraz z formularzem zwrotu ----> FORMULARZ ZWROTU

Odeślij wadliwy produkt wraz z formularzem na adres:

Butdam  

ul. Widłków 19

42-200 Czestochowa

tel. 695659345

Polecamy odesłać produkt najtańszą dostępną przesyłką pocztową ekonomiczną. Jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, zwrócimy Ci koszty przesyłki.

Poczekaj na rozpatrzenie Twojej reklamacji. Wszystkie reklamacje rozpatrywane są maksymalnie do 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania przesyłki z reklamowanym produktem w naszym Dziale Reklamacji.

Jeśli Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, otrzymasz zwrot należności za towar i przesyłkę na konto bankowe podane w formularzu odstąpienia od umowy.

Reklamacji nie podlega:

- obuwie z wadami jawnymi (widoczne w dniu zakupu)

- obuwie posiadające uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia, uszkodzenia wynikające ze złego dopasowania obuwia do stopy)

- naturalne zużywania się obuwia (np. zużycie fleków) 

- ozdoby, zamki

Jeśli Twoja reklamacja zostanie odrzucona, odeślemy do Ciebie towar wraz z uzasadnieniem.

Uprawnienie, o którym mowa powyżej dotyczy również osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

8. Karty płatnicze

- Prawa przedsiębiorcy dokonującego zakupów w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni.

- Strony ponoszącej koszty przesyłki w przypadku skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy.
- Procedury reklamacyjnej obowiązującej w Państwa sklepie (powinna uwzględniać uprawnienia dotyczące rękojmi przysługujące przedsiębiorcy dokonującemu zakupów w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością). 

Kupujący ma prawo do pisemnego odstąpienia od zawieranej umowy bez podania przyczyny w terminie czternastu dni, od daty zawarcia umowy na podstawie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) W przypadku pisemnego odstąpienia od umowy Klient zobowiązany jest do zwrotu towaru w terminie czternastu dni. Uprawnienie, o którym mowa powyżej dotyczy również osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

W przypadku skorzystania z prawa do 14-dniowego odstąpienia koszt zwrotu towaru ponosi kupujący – w zależności kto ponosi koszt zwrotu

Pozdrawiam Arkadiusz Gawęda